Reklama
Reklama

W niedzielę maraton! Będą spore utrudnienia w ruchu

fot. POSIR / Adam Ciereszko
fot. POSIR / Adam Ciereszko

Po dwóch latach przerwy do Poznania wracają maratończycy.

21. Poznań Maraton odbędzie się 16 października. Dla mieszkańców impreza oznacza przede wszystkim utrudnienia komunikacyjne. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w niedzielę od 8.00 do 16.00. Wówczas trasa biegu zostanie wyłączona z ruchu. Już od 6.00 zamknięta zostanie ulica Grunwaldzka od Szylinga do Roosevelta. - Na poszczególnych odcinkach ulice będą otwierane dla zmotoryzowanych, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu - wyjaśniają Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Co oczywiste, inaczej kursować będą autobusy i tramwaje. Szczegóły można znaleźć TUTAJ. Aby ułatwić kierowcom poruszanie się po Poznaniu tego dnia, przygotowano mapę. - Trasę biegu oznaczono cienką granatową linią. Umieszczone na niej podwójne poprzeczne niebieskie kreski oznaczają śluzy, poprzez które będzie można przeciąć trasę biegu. Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę - dodają. - Grube niebieskie poprzeczne kreski oznaczają miejsca, w których przecięcie trasy Maratonu jest bezkolizyjne i możliwe w każdym momencie trwania biegu. Dotyczą one przejazdów: ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska pod ul. Hetmańską, ulicą Krzywoustego nad Inflancką, ulicą Niestachowską nad Warmińską, poprzez węzeł Dąbrowskiego / Polska / Świętego Wawrzyńca (bezkolizyjny wjazd do miasta od ul. Dąbrowskiego jest możliwy tunelem w stronę Świętego Wawrzyńca, a dalej ulicami Żeromskiego i ponownie Dąbrowskiego. Bezkolizyjny wyjazd z miasta taką samą trasą - ulicą Św. Wawrzyńca w stronę Dąbrowskiego).

Organizatorzy proponują, by do centrum Poznania, dworca czy na teren MTP dojeżdżać od strony węzłów autostradowych Poznań Luboń oraz Poznań Krzesiny (na mapie zielona linia). Czerwoną linią oznaczono natomiast dojazd do lotniska Ławica. - Zalecane jest kierowanie się w stronę ul. Świętego Wawrzyńca (z północnej części Poznania ulicą Niestachowską, a z centrum ulicami Dąbrowskiego i Żeromskiego), dalej ulicą Dąbrowskiego do zjazdu w ul. Nidziańską. Dalej ulicami Nidziańską, Sytkowską, Skalskiego, Przelot do ul. Dąbrowskiego (powrót do skrzyżowania z ul. Polską). Następnie ulicami Polską i Bukowską dojazd do portu lotniczego.

Najdłużej utrudnienia mają występować na ulicach Bułgarskiej i Grunwaldzkiej (odcinek od Bułgarskiej do MTP). Pozostałe odcinki będą udrażniane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Kierowcy i mieszkańcy od czwartku mogą uzyskać informacje na temat poruszania się po mieście w dniu imprezy biegowej. Wystarczy zadzwonić pod numer 502 622 438. Telefon będzie czynny w godzinach 17.00 - 20.00 w czwartek i piątek, w sobotę od 10.00 do 20.00, a w niedzielę od 7.00 do 15.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro