Reklama
Reklama

Rekordy na stacjach paliw. Diesel nigdy nie kosztował więcej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Erik Mclean / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Erik Mclean / unsplash.com

Płać i płacz.

Najboleśniej podwyżki na stacjach benzynowych odczuwają posiadacze samochodów z silnikiem diesla. Jak podaje portal e-petrol.pl, średnia cena litra ropy to obecnie 8,01 zł. Tak drogo nie było nigdy. W ciągu tygodnia olej napędowy podrożał aż o 72 grosze. Drożeje też benzyna - Pb95 o 46 groszy w tydzień do średniego poziomu 6,85 zł za litr. Na stabilnym poziomie utrzymuje się cena LPG - 3,09 zł za litr.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Analitycy branżowego portalu wyjaśniają, że za taką podwyżką stoi nie tylko decyzja Grupy OPEC+, która zapowiedziała, że zmienia wydobycie ropy o 2 miliony baryłek dziennie. To spowodowało nagły i mocny wzrost cen paliw. Od początku października wzrosły też ceny hurtowe paliw - o 800 zł za 1000 litrów oleju napędowego i 400 zł za 1000 litrów benzyny 95.

W Wielkopolsce i tak nie jest najdrożej. Najwięcej płaci się obecnie za paliwo na Podkarpaciu - 8,07 zł za litr ropy i 6,91 zł za litr benzyny 95.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro