Reklama
Reklama

Szymon Szynkowski vel Sęk ministrem!

fot. Szymon Szynkowski vel Sęk FB
fot. Szymon Szynkowski vel Sęk FB

Poznaniak zostanie ministrem do spraw Unii Europejskiej.

Tak wynika z nieoficjalnych informacji Interii. Ze stanowiska ministra zrezygnował Konrad Szymański, który swoją decyzję ogłosił w środę. Interia podaje, że głównym kandydatem na ministra jest pochodzący z Poznania Szynkowski vel Sęk - obecnie wiceminister spraw zagranicznych. Inny kandydat to drugi wiceminister - Paweł Jabłoński.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Szymański przyznał, że wierzy, iż jego rezygnacja pozwoli na "nowe otwarcie" w kwestii zakończenia sporu z Brukselą w sprawie praworządności.

Po godzinie 15.00 prezydent Andrzej Duda odwołał Konrada Szymańskiego ze składu Rady Ministrów, a także powołał Marka Kuchcińskiego na urząd ministra - członka Rady Ministrów. - Zmiany następują, a praca musi trwać. To odpowiedzialność, którą na siebie przyjęliśmy. Dziękuję za prowadzenie spraw w tych trudnych dla Polski, Europy i świata czasach - powiedział prezydent RP w trakcie uroczystości.

  • Aktualizacja
    środa, 12.10.2022 r., godz. 19.13
    Aktualizacja
    środa, 12.10.2022 r., godz. 19.13
    Informację o tym, że Szynkowski vel Sęk zostanie ministrem potwierdził premier Mateusz Morawiecki na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro