Reklama

Trzeba było wymienić wyjątkowo mocną szynę z Mostu Teatralnego. Powodem "działanie pracownika"

Zdjęcie sprzed tygodnia | fot. Jacek Jaśkowiak FB
Zdjęcie sprzed tygodnia | fot. Jacek Jaśkowiak FB

MPK podkreśla, że pracownicy dopiero uczą się obróbki tego typu szyn.

Dokładnie tydzień temu, 5 października, MPK i prezydent Poznania chwalili się, że na Moście Teatralnym, a więc w miejscu, w którym zatrzymuje się mnóstwo tramwajów, montowane są wyjątkowo mocne szyny.

- Takiej szyny nie ma w żadnym innym miejscu w Poznaniu! Co więcej, jest wyjątkową rzadkością w Polsce! W rejonie przystanku Most Teatralny pojawiły się bardzo twarde i wytrzymałe szyny wykonane ze stali gatunku 400GHT - podawało poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Wyjaśniano też, że właśnie w środę (przed tygodniem) odbywa się łączenie szyn, które było nadzorowane przez przedstawicieli producenta szyn i dostawcy mieszanki spawalniczej. Wszystko przez to, że taka szyna jest stosowana w naszym mieście pierwszy raz. - W Poznaniu zazwyczaj wykorzystywane są szyny ze stali o twardości 260-290 w skali Brinella, te spawane dziś na moście Teatralnym mają stopień twardości 400 - dodało MPK.

Dziś okazuje się, że był problem z "super mocną" szyną. Informację na ten temat upublicznił Poznański Trójkąt Bermudzki, który zwrócił uwagę, że w nocy przy torowisku na Moście Teatralnym pracowało sporo osób, a nowe szyny pocięto na kawałki.

MPK w rozmowie z poznańską TVP potwierdza, że nastąpiła konieczność wymiany szyny w tym miejscu. Powód? "Działanie pracownika związane z montażem szyny". Agnieszka Smogulecka z MPK dodała, że pracownicy dopiero uczą się sposobów obróbki takiej szyny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro