Reklama

Poznański Dworzec Główny zyska fasadę podobną do tej przedwojennej?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Według wstępnych zapowiedzi finalnie dworzec będzie połączeniem przedwojennej fasady z nowoczesną funkcjonalnością.

O sprawie informuje Radio Poznań. Jak ustalili dziennikarze temat podejmowany był na ubiegłotygodniowym spotkaniu władz miasta i władz PKP S.A w Warszawie. Doniesienia potwierdziła w komunikacji z radiem Joanna Żabierek, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.
"(...)Miejski Konserwator Zabytków dopuszcza odbudowę fasady starego dworca (...) Jednak Miasto stoi na stanowisku, że priorytetem jest realizacja dworca w pełni funkcjonalnego, odpowiadającego przyszłym potrzebom rozwojowym (...). Kwestia kształtu dworca musi być wynikową tych założeń(...)" - napisała.

Wiadomo też, że zanim zapadną ostateczne decyzje, planowane są konsultacje społeczne z mieszkańcami, społecznikami oraz ekspertami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro