Reklama
Reklama

Koniec z kolizjami i wypadkami na węźle Poznań Zachód? Jest zmiana organizacji ruchu!

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

Bywały dni, w których dochodziło tam do kilku zdarzeń drogowych.

Autostrada Wielkopolska we wtorek poinformowała, że nowa organizacja ruchu już obowiązuje na zjeździe z tras S11 i S5 na A2 w kierunku Poznania. - Wprowadzono tu zakaz zmiany pasa ruchu dla jadących z S11 w kierunku Poznania oraz ograniczenie prędkości do 90 km/h na dwupasowej łącznicy - podaje AW.

Skąd te zmiany? - Z zebranych przez spółkę danych wynikało, że na południowej części węzła Poznań Zachód, u zbiegu łącznic prowadzących z trasy S11 od strony Piły oraz trasy S5 od strony Wrocławia, występuje zwiększona liczba kolizji. Po dokonaniu szczegółowych analiz w zakresie potoków ruchu oraz przyczyn kolizji, Autostrada Wielkopolska opracowała najpierw koncepcję, a później projekt zamienny stałej organizacji ruchu. Po zatwierdzeniu dokumentacji przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, wprowadzono zmiany - dodaje.

Co się zmieniło? - Podstawowa modyfikacja polega na wprowadzeniu zakazu zmiany pasa ruchu na prawy dla pojazdów wjeżdżających na autostradę z trasy S11 - informują o tym odpowiednie oznakowanie poziome oraz znaki pionowe. Przy okazji wprowadzono również dodatkowe ograniczenia prędkości do 90 km/h na dwupasowej łącznicy prowadzącej w stronę Poznania oraz nad pasem wyłączenia przy jezdni północnej, a także dodatkowe symbole dróg A2, S5 i S11 umożliwiające kierowcom odpowiednio wczesne używanie właściwych pasów ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro