Reklama
Reklama

Park iluminacji wraca do Poznania. Wiadomo, kiedy otwarcie!

Tak było w ubiegłym roku | fot. Włodzimierz Hoppel
Tak było w ubiegłym roku | fot. Włodzimierz Hoppel

W tym roku czeka na nas zupełnie nowa opowieść.

Przed rokiem poznaniacy pierwszy raz mogli przespacerować się po sezonowej atrakcji - parku iluminacji. Stworzono go w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego. Hasłem przewodnim parku był "Magiczny las", a w trakcie można było zobaczyć botaniczne iluminacje z nastrojową muzyką.

Park iluminacji w zeszłym roku przyciągnął tłumy. Nie dziwi więc fakt, że i w tym roku będzie można zwiedzać atrakcję. Już wiadomo, że otwarcie odbędzie się 28 października, a więc za mniej niż 3 tygodnie! Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Filmowy Las". - W tym sezonie przygotowaliśmy dla was multimedialny spacer wśród drzew Ogrodu Dendrologicznego w Poznaniu połączony z... niezwykłą popkulturową opowieścią. Wróćmy pamięcią do kultowych filmów i książek! Przypomnimy wam historię Pocahontas, opowiemy w jakim ekosystemie mógł żyć King Kong i pokażemy jakie rośliny kryły się... we wnętrzu ziemi! A może jesteście ciekawi wśród jakiej flory mogli żyć bohaterowie Opowieści z Narnii? - dopytują twórcy Lumina Parku.

Na stronie internetowej Lumina Parku można znaleźć cennik biletów, choć nie wiadomo, czy są to ceny aktualne. Wynika z niego, że od wtorku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 31 złotych, a w weekendy i święta - 35 złotych. BIlety ulgowe są o 4 złote tańsze. Park iluminacji będzie można zwiedzać do końca lutego przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro