Reklama

1800 złotych i 24 punkty karne za prędkość i ucieczkę przed policją

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Okazało się, że młody kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

W piątek w godzinach popołudniowych policjanci z krotoszyńskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Wyganów. Skontrolowali opla vectrę, który jak się okazało, jechał o 33 km/h za szybko w stosunku do obowiązującego ograniczenia. - Policjant dał znak do zatrzymania pojazdu i wskazał miejsce, gdzie ma się zatrzymać. Kierujący zwolnił, a następnie przyspieszył i oddalił się w kierunku Kobylina - wyjaśnia krotoszyńska policja.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Rozpoczął się pościg. Zakończył się pod domem kierowcy i właściciela auta. Za kierownicą siedział trzeźwy 23-latek. - W trakcie rozmowy przyznał się do kierowania samochodem w miejscowości Wyganów i do tego, że wystraszył się kontroli drogowej, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Policjanci za przekroczenie prędkości o 33 km/h ukarali go mandatem karnym kredytowym w wysokości 800 zł i 9 punktami karnymi. Za niezastosowanie się do sygnałów osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego nakazującej zatrzymanie pojazdu w celu uniknięcia kontroli ukarano kierującego mandatem karnym w wysokości 1000 zł i 15 pkt karnych - dodaje.

Za prowadzenie pojazdu pomimo wydanego zakazu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro