Reklama
Reklama

1800 złotych i 24 punkty karne za prędkość i ucieczkę przed policją

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Okazało się, że młody kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

W piątek w godzinach popołudniowych policjanci z krotoszyńskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Wyganów. Skontrolowali opla vectrę, który jak się okazało, jechał o 33 km/h za szybko w stosunku do obowiązującego ograniczenia. - Policjant dał znak do zatrzymania pojazdu i wskazał miejsce, gdzie ma się zatrzymać. Kierujący zwolnił, a następnie przyspieszył i oddalił się w kierunku Kobylina - wyjaśnia krotoszyńska policja.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Rozpoczął się pościg. Zakończył się pod domem kierowcy i właściciela auta. Za kierownicą siedział trzeźwy 23-latek. - W trakcie rozmowy przyznał się do kierowania samochodem w miejscowości Wyganów i do tego, że wystraszył się kontroli drogowej, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Policjanci za przekroczenie prędkości o 33 km/h ukarali go mandatem karnym kredytowym w wysokości 800 zł i 9 punktami karnymi. Za niezastosowanie się do sygnałów osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego nakazującej zatrzymanie pojazdu w celu uniknięcia kontroli ukarano kierującego mandatem karnym w wysokości 1000 zł i 15 pkt karnych - dodaje.

Za prowadzenie pojazdu pomimo wydanego zakazu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro