Reklama
Reklama

Kontrowersyjna wystawa ludzkich ciał już w Poznaniu

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W piątek oficjalnie otwarto wystawę ludzkich ciał autorstwa doktora Gunthera von Hagens.

Ostatni raz wystawa odbywała się w naszym mieście 5 lat temu. Tym razem ekspozycję będzie można zwiedzać do 15 stycznia na terenie MTP. Twórcą wystawy jest dr Gunther von Hagens, wynalazca plastynacji. Dzięki dawcom organów uzyskał narządy wewnętrzne ludzi i dokładnie prezentuje ich położenie względem siebie. Plastynacja to najkrócej ujmując przekształcenie ludzkiego ciała w anatomiczny model, który ukazuje wnętrze człowieka w sposób, w jaki dotąd go nie ukazywano.

Na nowej wystawie zobaczyć można ponad 160 eksponatów - wszystkie są prawdziwe. - Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji - tłumaczą organizatorzy.

Bilety wstępu można kupić przez stronę internetową bodyworlds.pl. Kosztują 60 i 70 złotych (normalne odpowiednio w dni robocze i weekendy) oraz 50 i 60 złotych (ulgowe w dni robocze i weekendy). Dostępne są też nieco tańsze bilety szkolne. Dzieci do 6 lat wchodzą na wystawę bezpłatnie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro