Reklama
Reklama

Brutalne pobicie w Gnieźnie. Zaczęło się od prośby o papierosa

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło we wrześniu, ale teraz poinformowała o nim policja.

21 września w Parku Kościuszki w Gnieźnie 29-letni bezdomny mężczyzna podszedł do nieznanego mu mężczyzny siedzącego na ławce i poprosił go o papierosa. Gdy 62-latek odmówił, 29-latek zażądał od niego pieniędzy. - Pokrzywdzony próbował zignorować żądanie, wstał i chciał opuścić park. Wtedy napastnik zaczął zadawać uderzenia i kopnięcia, po czym zabrał mu telefon komórkowy i około 400 złotych. Następnie wraz z drugim 34-letnim bezdomnym, podnieśli pobitego mężczyznę i posadzili na ławce - wyjaśnia gnieźnieńska policja.

Widok zakrwawionego mężczyzny siedzącego na ławce zainteresował przechodniów. Wezwali pomoc. Ranny 62-latek trafił do szpitala. Policjanci o zajściu dowiedzieli się dopiero dwa tygodnie później. Rozpoczęło się poszukiwanie napastnika.

- Dzięki przekazaniu monitoringu funkcjonariusze dysponowali wizerunkiem podejrzewanego o ten czyn. Policjanci zidentyfikowali i zatrzymali napastnika podejrzanego o rozbój oraz dwie inne osoby mające związek z tym przestępstwem w wieku 34 i 45 lat. Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty, w tym 29-latek rozboju i uszkodzeniu ciała - dodaje.

W środę gnieźnieński sąd zdecydował o areszcie dla 29-latka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro