Reklama

500+ z kryterium dochodowym? Rząd komentuje sprawę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. sk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. sk

O tym, że w świadczeniu 500+ na dziecko mogą zajść zmiany, mówi się co jakiś czas.

Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje o tym, że rzekomo planowane jest wprowadzenie zmian w świadczeniu, które otrzymują wszystkie dzieci w Polsce. Wiceminister finansów Artur Soboń na łamach portalu gazeta.pl przyznał, że warto rozmawiać o możliwości wprowadzenia progów dochodowych przy wypłacie świadczenia. Powód? Pogarszająca się sytuacja gospodarcza, w tym rosnąca inflacja.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Po słowach wiceministra w mediach zawrzało. Najpierw głos w tej sprawie zabrało Ministerstwo Finansów zapewniając, że nie pracuje nad zmianami w tym programie. Teraz do tematu odniósł się premier Mateusz Morawiecki. W trakcie konferencji w Pradze zapytano go o to. - Nie ma żadnych takich planów ograniczenia 500 plus - powiedział.

Wielu polityków opozycji już teraz zastanawia się nad tym, jakie zmiany w programie mogą zajść przed wyborami planowanymi na przyszły rok. Do tej pory mówiło się m.in. o podwyższeniu świadczenia do 700 złotych na dziecko. Partia rządząca oficjalnie nie mówi jednak o takim pomyśle.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro