Reklama

Salmonella wśród uczniów poznańskiej szkoły. Czworo dzieci w szpitalu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CDC / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CDC / unsplash.com

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

- Wystąpiła Salmonella w poznańskiej szkole - napisał. - Nastąpiło bardzo wiele przypadków zatrucia dzieci i dane wskazują, że zakażenie pochodzi ze szkolnej stołówki. Sprawa dotyczy dzieci od już od 5. roku życia - dodał.

Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu potwierdza, że 4 października do sanepidu dotarła informacja o dolegliwościach żołądkowych wśród dzieci uczęszczających do jednej z poznańskich szkół. - Najpierw hospitalizowano 2 osoby, a obecnie w szpitalu przebywa już czworo dzieci, u których potwierdzono Salmonellę - mówi. Szkoła potwierdziła nam, że chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Sanepid na zgłoszenie zareagował szybko. Już w środę na miejscu odbyła się kontrola. - Jesteśmy na etapie rozpoznawania sytuacji, a więc sprawdzania tego, co było źródłem zakażenia. Co istotne, nie musiało to być wcale jedzenie. Być może któryś z pracowników zaplecza kuchennego jest nosicielem bakterii Salmonelli i nie jest tego świadomy. Dlatego pracownicy zostaną skierowani na badania. Być może do zakażenia doszło poza szkołą - dodaje.

Trwa procedura wyjaśniania tej sprawy. Prowadzone są m.in. wywiady z pracownikami, rodzicami oraz dziećmi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro