Reklama
Reklama

Poznań ma nową grę miejską. W trakcie spaceru można poznać miejsca, "w których historia stolicy Wielkopolski ściśle przeplata się z postaciami LGBTQ+"

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Twórcą questu jest Fundacja Mapa Pasji.

Questy stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. To edukacyjne gry terenowe, które umożliwiają poznawanie wybranych miejsc w ciekawy sposób, a przy tym odkrywanie tajemnic. Wystarczy aplikacja "Questy - wyprawy odkrywców" lub ulotka i można ruszać wyznaczoną trasą. Właśnie udostępniono najnowszy poznański quest "Tajemnice queerowego Poznania". - Na trasę składać się będą poznańskie miejsca, w których historia stolicy Wielkopolski ściśle przeplata się z postaciami LGBTQ+. Z questu dowiemy się, jaki miały one wpływ na rozwój Poznania, czym się wsławiły oraz co im obecnie zawdzięczamy. Odkrywanie tych mniej oczywistych tropów odbywać się będzie poprzez rozwiązywanie kolejnych rymowanych zagadek, czekających na śmiałków w każdej lokacji. Po zaliczeniu wszystkich wytyczonych miejsc, dochodzi się do skarbu - ukrytej pieczęci - wyjaśniają twórcy.

- Ale do domu wrócimy nie tylko ze skarbem. Ważniejsza będzie zdobyta podczas questu wiedza o związkach miasta z szeroko rozumianą tematyką gender czy społeczności LGBTQ+ zaangażowanej w życie Poznania - wyjaśnia Anna Jarzębska, prezes zarządu Fundacja Mapa Pasji.

Poznań nie jest jedynym miastem w Polsce, które ma swoją grę terenową nawiązującą do ruchu LGBTQ+. Podobne questy powstały we Wrocławiu, Toruniu i Warszawie. Wszystkie questy są darmowe. Obecnie w Polsce jest ich już około 650 - każdy znajdzie coś dla siebie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro