Reklama
Reklama

Kolejni poszukiwani zatrzymani na poznańskim lotnisku

fot. Straż graniczna
fot. Straż graniczna

W ostatnich dniach zatrzymano 4 osoby.

Do pierwszych zatrzymań doszło w sobotę, 1 października. Tego dnia do Poznania z Anglii przyleciał 32-letni Polak. Szybko okazało się, że był poszukiwany od 5 lat na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Gdyni. Powód? Odbycie 59 dni kary za przestępstwa określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. - Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań 32-latek przekazany został do aresztu śledczego - wyjaśnia straż graniczna.

Także w sobotę funkcjonariusze zatrzymali 25-latkę, która wybierała się z Poznania do Egiptu. - Podczas kontroli okazało się, że kobieta poszukiwana jest przez Sąd Rejonowy w Szczecinie w celu odbycia 20 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzyw wynoszącą 2 tysiące złotych - dodaje. Kobieta zapłaciła zaległą wpłatę i odzyskała wolność.

Kolejne zatrzymania miały miejsce we wtorek. 46-letni Polak przyleciał do Poznania z Irlandii. W trakcie kontroli okazało się, że jest poszukiwany od 6 lat za popełnione oszustwo i wyłudzenie kredytu. - List gończy wydany został przez prokuraturę w celu zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 14 dni - podaje SG. Trafił w ręce policji.

Drugi z zatrzymanych we wtorek mężczyzn to 33-letni Polak, który wylądował w Poznaniu po podróży z Wielkiej Brytanii. Był poszukiwany za oszustwa i wyłudzenie kredytu. Miał do odbycia 59 dni kary pozbawienia wolności. I on trafił w ręce policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro