Reklama

18-letni pseudo graficiarz uszkodził elewacje prawie 40 budynków. Wpadł

fot. policja
fot. policja

Od kilku tygodni działał na terenie Trzcianki powodując spore szkody.

Policjanci z Trzcianki od pewnego czasu zajmowali się zgłoszeniami o pomalowanych sprayem elewacjach budynków w mieście. Były to bloki mieszkalne, urzędy, sklepy. Swoje "dzieła" pseudo graficiarz zostawił też na klatkach schodowych, skrzynkach elektrycznych, a nawet wiacie na wózki sklepowe. Funkcjonariusze ustalili, kto może stać za tymi aktami wandalizmu. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Trzcianki.

- W miniony piątek kryminalni zatrzymali graficiarza w miejscu zamieszkania. Trafił prosto do komisariatu, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Młody mężczyzna przyznał się policjantom, że uszkodził wiele budynków i obiektów, lecz nie potrafił wskazać ich dokładnej liczby, jak również nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania - wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra.

Wiadomo, że nastolatek uszkodził elewację prawie 40 budynków. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. - Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z kodeksem karnym, wandal może trafić za kratki nawet na 5 lat. Niewykluczone, że 18-latek po decyzji sądu będzie musiał pokryć koszty usunięcia swoich zniszczeń - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro