Reklama
Reklama

Bardzo mocne szyny zamontowano w rejonie Mostu Teatralnego. "To wyjątkowa rzadkość w Polsce"

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Chwali się MPK.

- Takiej szyny nie ma w żadnym innym miejscu w Poznaniu! Co więcej, jest wyjątkową rzadkością w Polsce! W rejonie przystanku Most Teatralny pojawiły się bardzo twarde i wytrzymałe szyny wykonane ze stali gatunku 400GHT - informuje poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

To właśnie MPK prowadzi prace na moście Teatralnym wykorzystując fakt, że na ulicy Fredry trwa przebudowa infrastruktury w ramach Projektu Centrum i nie kursują tędy tramwaje. - W tym miejscu szyny zużywają się bardzo szybko ze względu na częste zatrzymania dużej liczby tramwajów, dlatego MPK Poznań postanowiło wykorzystać tutaj unikalne w skali kraju rozwiązanie - zdradza przewoźnik.

- W bezpośrednim sąsiedztwie przystanku zamontowane zostaną szyny wykonane z wyjątkowo wytrzymałej stali gatunku 400GHT. Tak twardej szyny nie ma w żadnym innym miejscu w Poznaniu! Jej zastosowanie sprawi, że torowisko w tym miejscu będzie niebywale trwałe, co w przyszłości - po przywróceniu ruchu na ulicy Fredry - zwiększy niezawodność komunikacji tramwajowej w tym rejonie - dodaje.

W środę odbywało się spektakularnie wyglądające łączenie szyn. Było nadzorowane przez przedstawicieli producenta szyn i dostawcy mieszanki spawalniczej, ponieważ taka szyna jest stosowana w naszym mieście pierwszy raz. - W Poznaniu zazwyczaj wykorzystywane są szyny ze stali o twardości 260-290 w skali Brinella, te spawane dziś na moście Teatralnym mają stopień twardości 400 - kończy MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro