Reklama
Reklama

Ogromne kolejki do punktów obsługi klienta. ZTM podpowiada, jak w niektórych przypadkach można ich uniknąć

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Są sprawy, które można załatwić przez internet.

O problemie pisaliśmy już we wtorek. Temat nie jest nowy i powtarza się każdego roku kiedy naukę zaczynają uczniowie, a później studenci.
ZTM ma kilka rad jak tych kolejek uniknąć. Bo jak się okazuje wiele spraw załatwić można przez internet, nie wychodząc z domu. Są też takie, kiedy w punkcie pojawić się trzeba, ale można to zrobić nieco później.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Studenci I roku mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. "Daje im to możliwość zapisania biletu okresowego lub doładowania i korzystania z tzw. tPortmonetki, dzięki której można płacić za liczbę przejechanych przystanków" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

"Wystarczy złożyć przez Internet wniosek o adaptację karty w systemie PEKA (nie ma potrzeby załączania zdjęcia), a następnie aktywować ją w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM" - dodaje.

Studenci II roku wzwyż, którzy mają już ELS aktywną w systemie PEKA, nie muszą odwiedzać Punktów Obsługi Klienta ZTM w celu zapisania ulgi studenckiej na karcie. Jest ona zapisywana automatycznie na koncie PEKA przy przedłużeniu ważności legitymacji (zapis ulgi w systemie PEKA nastąpi kolejnego dnia po jej wprowadzeniu przez uczelnię).
"Bilet semestralny można kupić przez Internet - poprzez stronę oraz w biletomacie. To proste i wygodne" - tłumaczy rzecznik.

Jeśli chodzi o tPortmonetkę, tu znów do punku należy się wybrać. "Studenci chcący korzystać z 50-procentowej ulgi w naliczaniu opłat na tPortmonetce muszą zapisać to uprawnienia na karcie PEKA w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. W przypadku braku zapisania informacji o uldze na karcie, system PEKA będzie pobierał z tPortmonetki opłatę normalną" - kończy Trzebiatowski.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro