Reklama
Reklama

Chciała pozbyć się kilku ubrań z szafy. Z jej konta zniknęło 10 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. congerdesign z Pixabay

Policjanci znów ostrzegają przed oszustami.

23-latka z powiatu gostyńskiego wystawiła na sprzedaż odzież. Za pośrednictwem komunikatora portalu ogłoszeniowego skontaktowała się z nią osoba, która zadeklarowała chęć kupna wystawionego przedmiotu wraz z przesyłką.

"W jednej z wiadomości wysłała kobiecie link, który odesłał ją do logowania do bankowości elektronicznej. Okazało się, że umożliwiła oszustom wejście na jej rachunek bankowy, gdzie od razu zostało wykonanych kilka przelewów oraz wypłacono gotówkę przy użyciu kodu BLIK. Z konta 23-latki zniknęło 10 tys. złotych" - informuje asp. szt. Monika Curyk, oficer prasowy policji w Gostyniu.

"Ostrzegamy! pamiętaj o podstawowych środkach ostrożności. Nie wchodź w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych lub danych do logowania do kont osobistych! Oszust przechwytując dane do naszego konta może nim dowolnie zarządzać poprzez wypłatę gotówki, wykonanie przelewu czy zawarcie umowy kredytowej. Przestrzegamy również przed udostępnianiem kodów autoryzacji" - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
32.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro