Reklama
Reklama

W lesie znaleziono przemoczoną i zziębniętą 93-latkę. Kilka godzin wcześniej sama wyszła z domu

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Kobieta cała i zdrowa powróciła pod opiekę bliskich.

W poniedziałek około godziny 10:30 policjanci z Posterunku Policji w Liskowie przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 93-letniej kobiety. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Liskowa, którzy najlepiej znają okolice i pobliskie tereny.

"Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że 93-latka około godziny 6:00 wyszła z miejsca zamieszkania do chwili obecnej nie wróciła. Pomimo starań, bliskim nie udało się odnaleźć kobiety. Członkowie rodziny byli bardzo zaniepokojeni, ponieważ seniorka choruje i wymaga opieki, dlatego postanowili powiadomić najbliższą jednostkę policji" - relacjonuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

"Dzielnicowi z Liskowa wszystkie zebrane informacje przekazali oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a sami przystąpili do poszukiwań. Po sprawdzeniu najbliższej okolicy oraz pobliskich miejscowości postanowili sprawdzić również las, który znajduje się w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania kobiety. Dzięki dobremu rozeznaniu w terenie dzielnicowym udało się odnaleźć zaginioną. Przemoczona i zziębnięta 93-latka znajdowała się w środku lasu nieopodal jednego z duktów leśnych. Ostatecznie kobieta trafiła pod opiekę najbliższej rodziny" -dodaje.

Policja w całym kraju codziennie odnotowuje co najmniej kilka - kilkanaście tego typu zdarzeń z udziałem starszych osób. Funkcjonariusze apelują, żeby takie informacje przekazywać im natychmiast. Liczy się każda minuta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro