Reklama

Do Ukrainy jadą poznańskie okna. Zastąpią te zniszczone i ostrzelane w trakcie działań wojennych

fot. MIROX
fot. MIROX

Inicjatorem akcji jest Projekt OKNO pod hasłem "Wysyłamy okna do Ukrainy, żeby wesprzeć potrzebujących w odbudowie domów" jest Fundacja BRDA.

Do akcji włączyła się również poznańska fabryka okien. "Zdajemy sobie sprawę, w jak ciężkiej sytuacji przed zimą znajdują się setki i tysiące rodzin w dotkniętych wojną miastach Ukrainy - mówi Joanna Kruszyńska, vice-prezes Zarządu MIROX. "Rokrocznie w naszej fabryce pojawia się partia okien, które z różnych przyczyn nie zostają odebrane przez klientów. Są to produkty, które zawsze sprzedawaliśmy w ramach jesiennej wyprzedaży. W tym roku podjęliśmy decyzję, iż zostaną one przekazane na rzecz ukraińskich organizacji pomocowych w Kijowie, Czernihowie i w Iwano-Frankowsku" - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

"Nasza akcja spotkała się z szerokim odzewem fabryk okien w całej Polsce i bardzo się cieszymy, że i w stolicy Wielkopolski znalazła się taka firma jak MIROX, która zdecydowała się przekazać nam swoje produkty - mówi Zofia Jaworowska z Fundacji BRDA. Współpracując z lokalnymi, ukraińskimi organizacjami non-profit takimi jak Fundacja District#1, inicjatywa Repair Together, Building Ukraine Together czy projekt Co-Haty gwarantujemy, że zebrane okna trafią bezpośrednio do najbardziej potrzebujących w Ukrainie" - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro