Reklama
Reklama

Na nagraniu pokazali, co dzieje się z autami po zderzeniu z pociągiem

fot. bezpieczny-przejazd.pl
fot. bezpieczny-przejazd.pl

W Orzechowie, między Wrześnią a Jarocinem, przygotowano symulację zdarzenia, pokazującego skutki nierozważnych zachowań.

Aby nie dochodziło do łamania zasad bezpieczeństwa, w ramach kampanii społecznej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. "Bezpieczny Przejazd", w Orzechowie (pow. wrzesiński) przy współpracy z sołectwem i służbami mundurowymi w połowie września odbyła się symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem, obrazująca dramatyczne skutki ignorowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.
"Symulację przygotowano na przejeździe przy bocznym torze stacji Orzechowo. Biorąca w inscenizacji drezyna poruszała się z niewielką prędkością i nie miała doczepionych wagonów - mimo to znacznie uszkodziła znajdujące się na torach dwa auta. Chwilę po zdarzeniu rozpoczęła się akcja ratunkowa. Strażacy zabezpieczyli teren, uwolnili manekina ze zniszczonego samochodu, a służb zaprezentowały działania ratujące życie poszkodowanych w inscenizacji pozorantów" - informuje Radosław Śledziński z PKP PLK.

"W zderzeniu z pociągiem samochód nie ma dużych szans, dlatego kierowcy nigdy nie powinni dopuszczać do sytuacji, w której znajdą się między zamkniętymi rogatkami. Symulacja w Orzechowie pokazała, jak tragiczne mogą być skutki ignorowania bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że profilaktyczne działania trafią do wyobraźni kierowców i przyczynią się do zmniejszenia liczby zdarzeń na przejazdach" - powiedział Marcin Kruszyński, ekspert ds. bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Inscenizacja w Orzechowie była okazją do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa

Przedstawiciele PKP PLK przypominają, że w kryzysowej sytuacji należy jak najszybciej opuścić przejazd - w razie potrzeby wyłamać rogatkę, a gdy dojdzie do awarii auta i nie ma możliwości zjazdu z torów, jak najszybciej opuścić przejazd i wyjść poza rogatki.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro