Reklama
Reklama

Tragiczny finał włamania do jednego z poznańskich domów. Nie żyje włamywacz

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu.

Tragiczną sytuację opisuje "Głos Wielkopolski". Do zdarzenia doszło 29 września przy ul. Obozowej w Poznaniu. Według ustaleń dziennikarzy około godziny 21 włamywacz wybił szybę w oknie jednego z domów i próbował wejść do środka. Znajdowali się w nim domownicy: matka, syn oraz jeszcze jedna osoba. Gdy usłyszeli huk wezwali policję i poszli sprawdzić co się dzieje. Wówczas napastnik miał zaatakować starszego mężczyznę. Na pomoc miał ruszyć nastolatek, został obezwładniony przez włamywacza. Ten miał go dusić, wtedy został ugodzony nożem przez kobietę.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Włamywacz nie zmarł od razu, jego ciało zostało znalezione w pobliżu tego miejsca. "Po zebraniu wszystkich informacji i szczegółowym przeanalizowaniu tej sprawy, prokuratorzy i policjanci nie zdecydowali się na postawienie domownikom żadnych zarzutów związanych z zabójstwem, czy usiłowaniem zabójstwa. W naszej opinii oni bronili się przed tym napastnikiem" - powiedział dziennikarzom, mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Marcin U. był już wcześniej znany policji. "Wiele razy był notowany i karany. Siedział w więzieniu za przestępstwa kryminalne" - dodał rzecznik.
Okoliczności zdarzenia są szczegółowo badane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro