Reklama
Reklama

Zbierają środki opatrunkowe. "Każda z podarowanych nam rzeczy jest na wagę złota"

fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"
fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

Ruszyła dziesiąta, jubileuszowa Akcja "Opatrunek na Ratunek".

Akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" polega na zbiórce środków opatrunkowych do misyjnych szpitali i przychodni. W akcji mógł wziąć udział każdy, kto chce pomóc.

Potrzebne są
- środki opatrunkowe: bandaże, kompresy, gazy, plastry na rolce, igły istrzykawki, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, maści, środki odkażające,
- drobny sprzęt medyczny: termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, glukometry z paskami,
- sprzęt ortopedyczny: kule, ortezy.

Fundacja "Redemptoris Missio" przez 30 lat swojej działalności wybudowała i wyremontowała szereg szpitali i przychodni w Tanzanii, Kenii, Senegalu i na Madagaskarze. Każdego dnia przyjmują one tysiące chorych. "To właśnie tam pomocy szukają osoby, które w afrykańskim buszu są szczególnie narażone na zranienia, oparzenia i skaleczenia. Wśród nich są także dzieci - niejednokrotnie pokąsane przez pchły piaskowe, ze zranieniami i otarciami. Afrykańskie dzieci od najmłodszych lat, pracując w polu, używają maczet. Często do misyjnych szpitali pacjenci docierają po nieudolnych interwencjach czarowników. Większość osób odwiedzających lekarza ma blizny po nacięciach przeprowadzanych przez szamanów, bywa, że są to ogromne ropnie powstałe wskutek wcierania w rany rozmaitych substancji i ziół" - informuje Justyna Janiec-Palczewska, prezeska poznańskiej fundacji.

"Każda z podarowanych nam rzeczy jest na wagę złota" - dodaje. "Bandaż, który w Polsce kosztuje około 50 groszy, na miejscu bardzo często ratuje ludzkie życie" - kończy.

Akcja potrwa do końca października 2022 roku.

Paczki ze środkami opatrunkowymi można przysyłać na adres Fundacji:
Fundacja "Redemptoris Missio"
ul. Junikowska 48
60-163 Poznań

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc finansowo akcję, mogą to zrobić tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro