Reklama
Reklama

Za szybko w terenie zabudowanym. Wszystko zarejestrowali policjanci

fot. KMP Leszno
fot. KMP Leszno

53-latek został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem.

Sytuacja miała miejsce 29 września br. przed godziną 17.00 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Kąty w gminie Osieczna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Policjanci leszczyńskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy w terenie zabudowanym. W pewnym momencie zarejestrowali przyrządem do pomiaru i rejestracji prędkości TruCam kierującego samochodem marki Renault, który przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje tzw. "pięćdziesiątka" 53-letni mieszkaniec Leszna jechał z prędkością 109km/h" - relacjonuje asp. szt. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz wystawili mandat w kwocie 1500 złotych, a na jego "konto wpłynęło" 13 punktów.

"Jeżeli kierowca w okresie najbliższych trzech miesięcy zdecydowałby się wsiąść za kierownicę pojazdu, okres zatrzymania prawa jazdy ulegnie natychmiastowemu wydłużeniu do 6 miesięcy" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro