Reklama
Reklama

UAM przejdzie na zajęcia online przez ceny prądu i ogrzewania?

fot. UAM Poznań
fot. UAM Poznań

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

- Szanowni Państwo, ponoć UAM już poinformował studentów, że do końca grudnia zajęcia będą on-line ze względu na ceny prądu i ogrzewania. Syn koleżanki, który jest studentem UAM, otrzymał taką wiadomość z uniwersytetu poprzez e-mail - napisał. - Czy taka informacja dotarła już do Redakcji? - dopytuje.

Zapytaliśmy w biurze prasowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, czy rzeczywiście tak jest. - W rozpoczynającym się właśnie roku akademickim na studiach stacjonarnych nauka będzie odbywać się w sposób stacjonarny - zapewnia Agnieszka Książkiewicz z Centrum Marketingu UAM.

Co ze studiami niestacjonarnymi? Uczelnia przyznaje, że obecnie nie ma żadnej decyzji w tej sprawie, która miałaby być rozsyłana do studentów, ale w zarządzeniu rektora uczelni w sprawie działania UAM w warunkach stanu zagrożenia epidemicznego pojawią się pewne istotne informacje.

W zarządzeniu zapisano, że organizacja kształcenia na studiach wszystkich typów odbywa się "w siedzibie uczelni oraz z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (kształcenie na odległość), o ile zostało to przewidziane w programie studiów". Co więcej w zarządzeniu zapisano: "Prorektor właściwy do spraw kształcenia na wniosek dziekana może wyrazić zgodę na częściowe prowadzenie zajęć na studiach niestacjonarnych w formie kształcenia na odległość, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów".

To nie koniec:

"1. Kształcenie na odległość prowadzi się w odniesieniu do:
1) uczestników studiów doktoranckich oraz doktorantów szkół doktorskich,
2) słuchaczy studiów podyplomowych oraz kursów dokształcających,
3) słuchaczy kursów oraz szkoleń oferowanych przez Uniwersytet Otwarty
- jeżeli taka forma kształcenia została określona w programie kształcenia.

2. Zajęcia dla słuchaczy, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3 mogą być prowadzone w formie kształcenia na odległość za zgodą właściwego prorektora, na wniosek dziekana złożony w porozumieniu z właściwym kierownikiem".

Może się więc zdarzyć, że studenci rzeczywiście będą uczyć się na UAM "na odległość", choć obecnie żadna tego typu decyzja nie zapadła.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro