Reklama
Reklama

Ograniczona dostępność wielkopolskiej porodówki. Przez remont sali porodowej

fot. archiwum
fot. archiwum

Pacjentki będą musiały korzystać z innej lecznicy.

Od poniedziałku do połowy grudnia ciężarne pacjentki z Koła i okolic muszą nastawiać się na poród w innym miejscu niż Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole. Powód? Właśnie rozpoczął się remont sali porodowej. Jego celem jest dostosowanie infrastruktury do porodów rodzinnych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac, "zostanie ograniczona działalność w zakresie przyjęć pacjentek do porodu z wyłączeniem pacjentek w bardzo zaawansowanym procesie porodu fizjologicznego, który uniemożliwia transport do najbliższego podmiotu leczniczego (w II okresie porodu) i planowanych cięć cesarskich" - poinformowała dyrekcja lecznicy.

Tym samym od poniedziałku nie są tu przyjmowane pacjentki do porodu, które samodzielnie mogą jeszcze dotrzeć do innego szpitala. Najbliżej porodówki znajdują się w Turku i Koninie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro