Reklama
Reklama

Zbudują nową jednostkę ratowniczo-gaśniczą w strukturach KM PSP Poznań. Jest przetarg

Wizualizacja | fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Wizualizacja | fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Kilka dni temu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłosiła postępowanie przetargowe na I etap budowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 KM PSP w Poznaniu. Będzie to trzecia jednostka ratowniczo - gaśnicza na terenie powiatu poznańskiego i dziesiąta w strukturach Komendy Miejskiej PSP. Budowa JRG nr 10 w miejscowości Iwno zabezpieczy operacyjnie część wschodnią powiatu poznańskiego. Swoim zasięgiem obejmie gminy Swarzędz, Kostrzyn, Pobiedziska, Kleszczewo, Murowana Goślina. "Przedmiotowa lokalizacja na pograniczu powiatu poznańskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego i średzkiego zapewni sprawniejszy (szybszy) dojazd do zdarzeń przez zastępy PSP, co przełoży się na lepsze zabezpieczenie powiatu poznańskiego oraz powiatów ościennych" - informują strażacy.

Nowa jednostka zostanie wybudowana na działce o powierzchni 0.9224 ha zlokalizowanej przy ul. Gnieźnieńskiej w Iwnie na terenie gminy Kostrzyn. "Pierwszy etap budowy, który ruszy jeszcze w tym roku przewiduje budowę obiektu strażnicy w stanie surowym - otwartym. Realizacja całego zadania obejmującego budowę strażnicy wraz z jej wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu zostanie zrealizowane do końca 2025 roku" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Strażnica ma mieć dwie kondygnacje w części socjalnej oraz jedną w części garażowo - warsztatowej. Zespół garażowy obejmować będzie osiem stanowisk dla pojazdów pożarniczych oraz cztery stanowiska dla samochodów osobowych do 3,5 t. "Ponadto zaplanowano wykonanie przygarażowego stanowiska obsługi sprzętu oraz profesjonalną myjnię dla pojazdów pożarniczych. W części socjalnej usytuowane zostaną biura, sala szkoleniowa, świetlica, jadalnia, siłownia, sypialnie, łazienki oraz szatnie z wydzielonymi strefami czystą i brudną. Zagospodarowanie terenu obejmować będzie wykonanie parkingu z placem manewrowym, boisko wielofunkcyjne oraz klatkę ewakuacyjną z funkcją wspinalni. Ponadto budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną" - czytamy.

Autorem projektu jest poznańskie biuro projektowe A.DO XXI Sp. z o.o., które specjalizuje się w projektowaniu tego typu obiektów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro