Reklama

SPP się rozrasta. Od poniedziałku płacimy za parkowanie w kolejnych miejscach

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

3 października, Strefa Płatnego Parkowania ulegnie poszerzeniu o obszar w okolicach Politechniki Poznańskiej. Skorygowane zostaną także granice stref na Starym Mieście i Łazarzu

Jak już zapowiadaliśmy po wschodniej stronie Warty strefa zostanie poszerzona o Berdychowo, Piotrowo i św. Rocha czyli obszar ograniczony ulicami: Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz Wartą i Cybiną. To niewielki obszar położony w okolicach budynków Politechniki Poznańskiej. Stąd nazwa nowej strefy: SPP Politechnika.

"SPP Politechnika będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Opłata za pierwszą godzinę postoju to 3,50 zł. Płatności będzie można dokonać w parkometrach lub za pomocą aplikacji mobilnych. Zameldowani mieszkańcy tego obszaru mogą zakupić identyfikator parkingowy mieszańca po promocyjnej cenie" - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Również od poniedziałku, 3 października, zacznie obowiązywać płatne parkowanie na ulicach stanowiących granice SPP na Łazarzu. Mowa tu o północnej stronie ul. Hetmańskiej i wschodniej stronie ul. Reymonta oraz Przybyszewskiego. Znajdujące się tam miejsca postojowe, do tej pory bezpłatne, zostaną objęte strefą.

"Dodatkowo decyzją radnych skorygowana została północno-zachodnia granica Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania (ŚSPP) biegnącą w sąsiedztwie Cytadeli. Przesunięto ją do ul. Pułaskiego i Armii Poznań. W granicach ŚSPP znalazła się pozostająca dotychczas poza strefą część ul. Cichej, al. Niepodległości (ul. Armii Poznań) i rejon dworca Garbary" - dodaje rzeczniczka.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.34 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro