Reklama
Reklama

79-latek dał obcemu mężczyźnie ponad 20 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Senior uwierzył w zmyśloną historię.

Do mężczyzny zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Oszust poinformował seniora, że jeden z członków jego rodziny był sprawcą wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała kobieta w ciąży. Nieznajomy powiedział, że potrzebne są pieniądze na tzw. kaucję. W ten sposób sprawca wypadku miał uniknąć więzienia.

"Ostatecznie senior przekazał ponad 20 tys. złotych obcemu mężczyźnie, który podał się za funkcjonariusza policji. Kiedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił policję" - relacjonuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

"Kolejny raz apelujemy o zachowanie czujności w przypadku telefonów z nagłą prośbą o pieniądze. Ważne jest, by odpowiednio zareagować na telefon od osoby podającej się za członka naszej rodziny, czy policjanta. Przede wszystkim musimy pamiętać, by nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. Jeśli odbierzemy telefon z prośbą o pieniądze - zweryfikujmy go wśród członków rodziny. Upewnijmy się, czy ktoś z bliskich faktycznie potrzebuje naszej pomocy. O wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy pilnie poinformować policję!" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.94 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro