Reklama

Charakterystyczny neon wrócił na swoje miejsce. Teraz jest energooszczędny

fot. UPP
fot. UPP

Można go znów zobaczyć na budynku głównym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Charakterystyczny zielony świetlisty napis niedawno przeszedł renowację i odzyskał dawny blask. Od wielu lat jest wizytówką Uczelni i punktem orientacyjnym Sołacza.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Neon pojawił się na Collegium Maximum w 2008 r. roku, promując Uczelnię. Powstał z okazji zmiany nazwy z Akademii Rolniczej na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. "Od czasu montażu, napis świecił bezawaryjnie. Jednak po jednej z ostatnich wichur, uszkodzeniu uległ fragment elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Dało o sobie znać także destrukcyjne działanie promieniowania UV. Dlatego też, aby uniknąć zagrożenia dla bezpieczeństwa, podjęto decyzję o przeprowadzeniu kapitalnego remontu liter świetlnych" - tłumaczy Sławomir Kaczmarek z Działu Gospodarczego i Zaopatrzenia UPP.

Jak przekazuje uczelnia, nie tylko wymieniono wszystkie wyeksploatowane elementy, ale także odnowiono litery oraz zastosowano najnowsze, energooszczędne oświetlenie LED. Napis wrócił już na swoje miejsce i praktycznie wygląda jak nowy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro