Reklama
Reklama

Będą sadzić zieleń. Od poniedziałku tu nie zaparkujesz!

fot. ZDM
fot. ZDM

Sposób parkowania na Łazarzu zmieni się tymczasowo.

Od poniedziałku nie będzie można parkować po północnej stronie ulicy Kanałowej na odcinku od ul. Kolejowej za ul. Małeckiego. Stoją już stosowne znaki informacyjne. W kolejnym etapie prac zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał po południowej stronie, głównie między Głogowską a Małeckiego i w okolicy ul. Kanałowej nr 15 (między przejściem dla pieszych a ogródkiem kawiarnianym).

"W trakcie prac odbrukowanych zostanie ok. 250 metrów kwadratowych chodników w miejscach, które nie są używane przez pieszych, kierowców i rowerzystów" zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Posadzone będą niewielkie formy drzew m.in.: wiśnie piłkowane i świdośliwy Lamarcka. Nie zabraknie też kwitnącej zieleni niskiej - łącznie ponad 550 szt. roślin wieloletnich: krzewów róż, budlei, kocimiętki i ozdobnych traw oraz ponadto 700 szt. hiacyntów. Gatunki zostały tak dobrane, by jak najlepiej mogły się rozwijać na ul. Kanałowej oraz by kwitnące rośliny można było podziwiać przez jak największą część roku. Dzięki temu mieszkańcy i przechodnie zyskają nową, bardziej estetyczną przestrzeń" - dodaje.

Prace mają zakończyć się na koniec listopada. Koszt inwestycji to prawie 140 tys. złotych. Środki na realizację zadania przekazała Rada Osiedla św. Łazarz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro