Reklama
Reklama

Duża inwestycja na granicy Poznania i Plewisk. Przed nami kolejne zmiany w ruchu!

fot. PIM
fot. PIM

Na placu budowy węzła Grunwaldzka, na granicy Poznania i Plewisk, coraz bardziej zaawansowane są nie tylko prace ziemne, ale i konstrukcyjne.

4 października zmieni się organizacja ruchu, m.in. ponownie udostępniony zostanie przejazd ul. Szarotkową i Piwoniową.

"Na tym etapie wykonawca prowadzi roboty w zakresie układu drogowego, wiaduktu kolejowego i kładki nad ul. Grunwaldzką. Zarys przejazdu pod torami jest dobrze widoczny po stronie Poznania. Kontynuowane są również prace polegające na przebudowie sieci infrastruktury podziemnej" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ostatnim czasie przebudowano sieć elektroenergetyczną, częściowo przygotowano też uzbrojenie wodociągowe do nowego przebiegu rurociągu. Prowadzone są także prace dotyczące przepompowni wód oraz sieci teletechnicznych. Wkrótce wykonawca zabezpieczy i tymczasowo wywiezie z terenu budowy figurę Jezusa, która zostanie poddana renowacji. Przygotowane zostanie dla niej nowe miejsce na ul. Kminkowej, w pobliżu skrzyżowania z Grunwaldzką. Zostanie tam umieszczona po zakończeniu prac.

"Wprowadzane 4 października zmiany organizacji ruchu polegać będą na przywróceniu przejazdu ul. Szarotkową i Piwoniową, a także udostępniona zostanie tymczasowa, wydłużona jezdnia ul. Grunwaldzkiej, którą kierowcy aktualnie przejeżdżają przez torowisko kolejowe. W rejonie ul. Piwoniowej połączy się z obecną jezdnią ul. Grunwaldzkiej, co pozwoli wyłączyć z ruchu fragment jezdni od strony ul. Piwoniowej i Szarotkowej i tym samym umożliwi kontynuację robót związanych z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torowiskiem kolejowym. W dalszym ciągu przejazd będzie więc możliwy w obu kierunkach" - zapowiadają urzędnicy PIM. "Ponadto od 4 października kierowcy korzystający obecnie z łącznika między ul. Szarotkową i Grunwaldzką ponownie przejadą przez skrzyżowanie ul. Szarotkowej i Piwoniowej. Zmiany dotyczą również pieszych. Ponownie udostępniony zostanie ciąg po wschodniej stronie ul. Grunwaldzkiej, a zamknięty zostanie ten po stronie zachodniej - między łącznikiem a ul. Piwoniową" - dodają.

Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2023 roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro