Reklama
Reklama

Poznań stolicą filmów dla młodych widzów. Zamiast wstęgi przecięto taśmę filmową

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Ale Kino! Jeden z najstarszych festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w Europie w tym roku obchodzi jubileuszową 40. edycję.

To pierwsza edycja od trzech lat, która ponownie zawita do sal kinowych. "Ten wyjątkowy festiwal przede wszystkim edukuje, ucząc dzieci wrażliwości, a także istotnych wartości. To niezwykle ważna inwestycja, szczególnie dzisiaj, w czasach mediów społecznościowych, czy kina komercyjnego. Musimy dawać dzieciom możliwość innego spojrzenia na świat. Zachęcam najmłodszych poznaniaków, by wraz z rodzicami czy dziadkami, skorzystali z tej okazji i obejrzeli jak najwięcej wartościowych filmów przygotowanych przez organizatorów - przez najbliższy tydzień w kinach, a na przełomie listopada i grudnia w online" - mówił podczas inauguracji Ale Kino Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Inauguracja festiwalu odbyła się w CK Zamek, w holu przed Kinem Pałacowym. Zamiast wstęgi przecięto... taśmę filmową i wręczono nagrodę specjalną - Platynowe Koziołki - za wybitny wkład w kinematografię i media audiowizualne dla dzieci i młodzieży. Nagrodę odebrał Grzegorz Wacławek, prezes firmy produkcyjnej Animoon.

Ale Kino! to jeden z najważniejszych i największych festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w Europie. To nie tylko filmy, ale też wydarzenia towarzyszące - spotkania i rozmowy.

Festiwal Ale Kino! odbędzie się dwukrotnie. Stacjonarnie między 1 a 7 października w Poznaniu. Filmy można zobaczyć w Multikinie 51 (ul. Królowej Jadwigi 51), Kinie Pałacowym (Święty Marcin 80/82) oraz na Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera), a także w wersji online między 30 listopada a 4 grudnia. Wszystkie informacje znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro