Reklama

Wpadł seryjny włamywacz. "Wysyp włamań i kradzieży na terenie miasta"

fot. KPP Środa Wielkopolska

W domu podejrzanego zabezpieczono narzędzia, którymi mógł posługiwać się włamywacz.

"Zwykle latem policjanci odnotowują więcej wykroczeń i przestępstw niż w innych porach roku. Jednak w minione wakacje nastąpił wysyp włamań i kradzieży na terenie miasta. Pierwsze zgłoszono pod koniec czerwca, później były kolejne. Zwykle złodziej wybierał na swój skok lokal usługowy czy gastronomiczny, do którego włamywał się nocą, nierzadko w weekend. Oprócz pieniędzy kradł wszystko co mogło przedstawiać wartość finansową - telefony, narzędzia, produkty kosmetyczne czy spożywcze. Straty jakich dokonał uszkodzeniami lokali oraz skradzionymi pieniędzmi i towarem przekraczają 30 tysięcy złotych" - relacjonuje asp. sztab. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego od razu przyjęli hipotezę, że przestępstw dokonuje ten sam sprawca. Wskazywał na to sposób działania złodzieja oraz zabezpieczone przez techników kryminalistycznych ślady. Po wytypowaniu podejrzanego, przeszukano jego mieszkanie. Znaleziono narzędzia, którymi posługiwał się włamywacz.

Do sprawy zatrzymano 47-latka. Usłyszał siedem zarzutów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. "Z pewnością wymiar sprawiedliwości weźmie pod uwagę, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, a te których dopuścił się latem popełnił w warunkach recydywy" - dodaje rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro