Reklama

Od soboty zmiany w odbiorze odpadów na poznańskim Nowym Mieście. Jakie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Zmienia się firma, która będzie odbierać śmieci od mieszkańców.

Już od lipca większość poznaniaków objęta jest nowymi umowami z firmami zajmującymi się odbiorem śmieci. Pozostał jeden sektor - Nowe Miasto - w którym firma zmienia się 1 października, a więc już w sobotę. Będzie to FBSerwis Wrocław. - W skład sektora IV Nowe Miasto wchodzi siedem osiedli: Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Główna, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka-Minikowo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki) - wyjaśnia magistrat.

Co to oznacza dla mieszkańców tych rejonów Poznania? Przede wszystkim może się zmienić harmonogram odbioru odpadów z posesji. Nowe harmonogramy powinny być dostarczone do mieszkańców do piątku.

- Zmiana Wykonawcy usługi nie wpłynie na codzienne funkcjonowanie mieszkańców domów wielolokalowych. Właściciele domów jednorodzinnych, niezamieszkanych i rekreacyjnych również powinni płynnie przejść przez proces zmiany. Nowa firma, rozpoczynając działania, dostarczy worki do selektywnej zbiórki odpadów (dotyczy posesji, których właściciele nie kupili pojemników). W sytuacji gdy mieszkaniec posiada jeszcze worki pozostawione przez dotychczasowego wykonawcę, jak najbardziej można je wykorzystać, wystawić z odpadami zgodnie z nowym harmonogramem. Niezależnie od którego wykonawcy pochodzą worki na poszczególne frakcje, odpady zostaną odebrane z posesji - dodają urzędnicy.

Częstotliwość odbioru odpadów będzie wciąż taka sama. Wszelkie problemy z odbiorem śmieci można zgłaszać na adres [email protected].

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro