Reklama
Reklama

Koniec istotnych promocji w Kolejach Wielkopolskich. "Od 1 października będzie jeszcze drożej"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Koleje Wielkopolskie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Koleje Wielkopolskie

Na koniec promocji zwrócił uwagę nasz Czytelnik.

1 sierpnia Koleje Wielkopolskie zmieniły ceny biletów - jak łatwo się domyślić, bilety podrożały. - Wprowadzenie nowego cennika biletów spowodowane jest największym od 20 lat wzrostem inflacji, a co za tym idzie podwyżką cen paliw, energii elektrycznej, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów bieżącej działalnością Spółki - informował latem przewoźnik.

Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian w cenniku. Na stronie internetowej przewoźnika pojawił się stosowny komunikat. - UWAGA! Informujemy, iż została podjęta decyzja o zakończeniu sprzedaży poniższych ofert:

* TY i raz, dwa, trzy od dnia 1 października 2022r.Tym samym od 1 października 2022r. bilety wg przedmiotowej oferty nie będą honorowane w pociągach Kolei Wielkopolskich, za wyjątkiem biletów zakupionych w przedsprzedaży, z terminem obowiązywania po 1 października 2022r.;

* Karta Wielkopolska od dnia 1 października 2022r.Karty zakupione do 30.09.2022r. zachowują ważność wskazaną na ofercie;

* Karta Wielkopolska - KDR od dnia 1 listopada 2022r.Karty zakupione do 31.10.2022r. zachowują ważność wskazaną na ofercie.

- Od 1 października będzie jeszcze drożej, ponieważ Koleje Wielkopolskie wycofują ofertę Ty i raz, dwa, trzy dzięki której mogliśmy liczyć na 30% zniżkę dla 2., 3. oraz 4. osoby. (np. matka jadąca z dzieckiem, mogła liczyć na 30% zniżkę). Znika również oferta "Karta Wielkopolska" dzięki której można było zakupić wszystkie bilety z 30% zniżką również miesięczne. Czy jest to sprawiedliwe zagranie w czasach coraz droższego paliwa? PKP intercity niedawno dopiero wprowadziło ofertę podobną do Ty i raz, dwa, trzy czyli Taniej z Bliskimi, która jest jedną z najlepszych ofert, a dodatkowo łączy się również z ulgami ustawowymi i innymi promocjami przewoźnika - wyjaśnia nasz Czytelnik.

Jak wskazuje, już teraz bywa, że oferta PKP Intercity jest korzystniejsza od oferty Kolei Wielkopolskich. - Na przykład bilet normalny Nowy Tomyśl - Poznań Główny na pociąg osobowy to koszt 20,50 zł, a pociąg IC kosztuje 9 złotych. Podobna sytuacja jest z biletami miesięcznymi, bilet normalny miesięczny w obie strony ze Słupcy do Poznania na pociąg osobowy to koszt 412 złotych, natomiast jadący znacznie szybciej pociąg Intercity kosztuje 391 złotych. Większa różnica ceny jest na przejazd od stacji Września (Koleje Wielkopolskie - 370 złotych, PKP intercity - 317 złotych). 53 złote różnicy! - zauważa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro