Reklama
Reklama

Kilkanaście strażackich zastępów w akcji w dwóch miejscach. "To powiązane"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Strażacy prowadzili działania w Luboniu i Komornikach.

O dwóch zdarzeniach poinformowali nas Czytelnicy. Komorniki, Luboń, Wiry bez prądu. Trafostacje się pali w Luboniu... dużo straży tam jedzie - napisał jeden z nich. Komorniki straż przed Leroy Merlin , wyłączenie prądu w Auchan - dodała kolejna osoba.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Strażacy potwierdzają. "Nasza akcja w Luboniu dotyczyła dymu, który wydobywał się ze stacji transformatorowej. Na miejsce zadysponowanych zostało naszych pięć zastępów. Sytuacja szybko została opanowana. Teren został oddany pracownikom pogotowia energetycznego" - mówi nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. "Cała sytuacja miała wpływ na kolejne nasze akcje w centrach handlowych w okolicach ulicy Głogowskiej. W związku z krótkotrwałymi wyłączeniami prądu, załączały się w nich alarmy pożarowe. Na miejscu było naszych osiem zastępów. Nie stwierdzono żadnego zagrożenia" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro