Reklama
Reklama

Tour de Pologne wraca do Poznania. Start na Międzynarodowych Targach Poznańskich

fot. tourdepologne.pl
fot. tourdepologne.pl

To już oficjalna wiadomość.

W czwartek oficjalnie ogłoszono, że start przyszłorocznej, 80. edycji Tour de Pologne będzie mieć miejsce w Poznaniu. Impreza odbędzie się w dniach 29 lipca - 4 sierpnia i meta pierwszego etapu także zostanie zlokalizowana w stolicy Wielkopolski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Po starcie zlokalizowanym na terenie Targów Poznańskich kolarze wyruszą w Wielkopolskę, a następnie wrócą na widowiskową metę na Torze Wyścigowym w Poznaniu - podają organizatorzy największego w Polsce wyścigu kolarskiego.

Na konferencji prasowej Jacek Jaśkowiak zdradził, że chciałby, aby pierwszy etap wyścigu przebiegał także przez gminy powiatu poznańskiego. - Uważamy, że to wyjątkowa okazja do pokazania piękna województwa, ale też samego Poznania. Tak się składa, że do lipca 2023 roku te wszystkie remonty się skończą, więc będziemy mogli pokazać Poznań w zupełnie innej odsłonie - mówił prezydent miasta.

Dla Poznania i regionu ma to być doskonała okazja, by się promować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
29.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro