Reklama
Reklama

Od poniedziałku kolejny remont w Poznaniu i kolejne utrudnienia dla kierowców

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Utrudnienia potrwają 1,5 miesiąca.

Tym razem drogowcy zabiorą się za odcinek ulicy Murawa pomiędzy Lechicką i rondem Solidarności. - Roboty polegać będą na sfrezowaniu zniszczonej warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni, ułożeniu nowej oraz regulacji wpustów ulicznych i studzienek kanalizacyjnych. Łącznie wymienionych zostanie ponad 9 tys. metrów kwadratowych nawierzchni - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Z jakimi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy? - W związku z remontem wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ul. Lechickiej do Alei Solidarności. Wyjeżdżający z osiedla Kosmonautów i Wichrowe Wzgórz na ul. Murawa będą mogli jechać w stronę ronda Solidarności lub poruszać się wyznaczonymi objazdami przez osiedle - dodaje.

Prace, które ruszą 3 października i potrwają do 15 listopada (tak zakłada harmonogram) zostaną podzielone na 8 etapów. Najpierw frezowana będzie nawierzchnia ulicy na długości około 200 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką (pas ruchu w stronę ronda). - W związku z tym nie będzie możliwy wyjazd w stronę ul. Lechickiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Armeńskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na dalszym odcinku dwukierunkowy. W kolejnym etapie wykonawca będzie frezował pas ruchu w stronę ul. Lechickiej na tym samym, 200-metrowym odcinku. Wraz z postępem prac drogowy będą przesuwać się w stronę Alei Solidarności.

Już wcześniej informowaliśmy, że w związku z pracami zmienią się trasy autobusów. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro