Reklama
Reklama

Już w piątek Noc Naukowców. W sobotę piknik na lotnisku

fot. Politechnika Poznańska
fot. Politechnika Poznańska

30 września w Poznaniu odbędzie się największa impreza naukowa w regionie.

W programie Nocy Naukowców, która każdego roku przyciąga tłumy, są warsztaty, prezentacje, wykłady i wycieczki. Program jest bardzo bogaty, na wiele wydarzeń obowiązywała rejestracja, ale są też takie, na które nie trzeba się zapisywać - wystarczy przyjść. Program można znaleźć TUTAJ.

Ale nie tylko w piątkową noc przewidziano atrakcje dla mieszkańców. W sobotę, 1 października, Politechnika Poznańska organizuje Piknik Lotniczy w Kąkolewie na terenie powiatu grodziskiego. Będzie tu można zobaczyć pokazy akrobacyjne, pooglądać samoloty grupy Żelazny, spotkać się z Dustym z bajki Samoloty, a także zobaczyć studenckie modele biorące udział w Formule Student. Swoją prezentację zrobią też pracownicy Ośrodka Badań Robotów Kosmicznych. Nie zabraknie konkursów.

Politechnika Poznańska rozpoczyna działalność na terenie lotniska w Kąkolewie. - W zlokalizowanej na terenie lotniska w powiecie grodziskim przestrzeni naukowcy będą prowadzić prace badawcze i rozwojowe, ukierunkowane na innowacyjne rozwiązania w zakresie Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, Bezzałogowych Statków Powietrznych i Załogowych Statków Powietrznych. To jednocześnie miejsce, gdzie na nowoczesnym sprzęcie uczą się piloci i studenci Politechniki Poznańskiej. W hangarach można zobaczyć także repliki samolotów Fokker D.VII, które były samolotami przejętymi przez Powstańców Wielkopolskich na lotnisku Ławica - wyjaśnia uczelnia.

Sobotni piknik zacznie się o 12.00 i potrwa do 17.00.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro