Reklama

Głośne przeloty samolotów nad miastem. "Szklanki w domu drżą"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kpt. Krzysztof Nanuś / FB 31. BLT Poznań Krzesiny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kpt. Krzysztof Nanuś / FB 31. BLT Poznań Krzesiny

Skarży się Czytelniczka.

- Wiecie coś może o bardzo głośnych samolotach (prawdopodobnie myśliwcach) latających nad Poznaniem? We wtorek od południa do wieczora było je słychać w okolicach Swarzędza, w środę wieczorem jest 2 razy głośniej - szklanki w domu drżą - napisała. - Domyślam się, że to ćwiczenia, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy o hałasie generowanym przez samoloty, który daje się we znaki mieszkańcom. Za każdym razem wojsko powtarza, że to standardowe przeloty, a piloci nie powodują hałasu specjalnie. Po prostu muszą się szkolić w różnych warunkach.

Na hałas powodowany przez myśliwce skarżą się też mieszkańcy Środy Wielkopolskiej. Jak podaje srodawielkopolska.naszemiasto.pl, przeloty mogą być związane z patrolowaniem przestrzeni powietrznej państw bałtyckich w ramach NATO AirShielding.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro