Reklama
Reklama

Woreczki z białą substancją i suszem w mieszkaniu. Kryminalni zabezpieczyli całość i przebadali narkotestem

fot. KPP Ostrów Wielkopolski

Do sprawy zatrzymano 32-latka.

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ubiegłym tygodniu zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu w Ostrowie Wielkopolskim posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli woreczki z białą substancją i suszem roślinnym.

"Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone środki to amfetamina oraz marihuana. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 200 gramów amfetaminy i kilkanaście gramów marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli też wagę elektroniczną i telefony komórkowe oraz pieniądze" - relacjonuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

"Jak ustalili kryminalni, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. 32 - latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i posiadania środków odurzających w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy" - dodaje.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro