Czujniki czadu znów do wzięcia. Kto może je dostać za darmo?

fot. ZKZL

Można je odbierać w Punktach Obsługi Klienta ZKZL.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych kontynuuje program przekazywania czujników czadu miejskim najemcom. Tylko w ostatnich 5 latach spółka wydała poznaniakom ponad 1500 sztuk.

Z oferty ZKZL mogą skorzystać najemcy mieszkań komunalnych, którzy posiadają mieszkania ogrzewane piecami węglowymi oraz tych wyposażonych w gazowe ogrzewacze wody, czyli popularne junkersy. Darmowe czujniki czadu można odebrać w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Matejki lub w jednym z pięciu terenowych Punktów Obsługi Klienta. Przed odbiorem wystarczy potwierdzić zamieszkanie w danym miejskim lokalu. Po pokwitowaniu odbioru wystarczy tylko zamontować czujnik w swoim "M" - informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zachęca najemców, którzy nie skorzystali z oferty w poprzednich latach, do zadbania o bezpieczeństwo własne i rodziny. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzymuje ulotkę z podstawowymi informacjami, w jaki sposób należy eksploatować urządzenia grzewcze, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym.

Każdego roku z powodu zatrucia czadem ginie w naszym kraju kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji lokalu i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji. Wielkopolscy strażacy odnotowują w sezonie grzewczym kilkaset zdarzeń, których skutkiem jest wielu poszkodowanych, czyli osób podtrutych czadem - podkreśla Kubiak.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
27.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro