Reklama
Reklama

Sebastian Kulczyk wystawił na sprzedaż luksusowy jacht ojca. Ile trzeba zapłacić?

fot. Youtube.com
fot. Youtube.com

Na pokładzie jachtu znajduje się basen, spa, sala kinowa a także ogród zimowy.

Luksusowy jacht Phoenix 2 jest jednym z największych na świecie. "Chociaż ma ponad dziesięć lat, Phoenix II nadal jest jednym z najbardziej imponujących megajachtów" - pisał na początku tego roku autoevolution.com. Jacht posiada 6 luksusowych kajut, baseny, jacuzzi, salę kinową i kilka olbrzymich salonów. Nie brakuje skuterów i innych moto-wodnych atrakcji. Jacht został zaprojektowany przez Andrew Winch, a powstał w niemieckiej stoczni Lürssen w 2010 roku. Nieoficjalnie mówiło się, że Jan Kulczyk sprezentował sobie jacht na 60. urodziny. Po jego śmierci jacht trafił do jego syna Sebastiana.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Jak już wcześniej informowaliśmy imponujący, 90-metrowy jacht do tej pory można było jedynie wynajmować - za tydzień takiego wynajmu trzeba było zapłacić około miliona dolarów. Jak poinformował w środę onet.pl, luksusowa jednostka została wystawiona na sprzedaż za 129 mln euro przez firmę Burgess. To prawdopodobnie więcej niż kosztowała budowa tego jachtu w 2010 roku - wówczas koszt budowy tego jachtu oceniono na 120 mln dolarów.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro