Reklama
Reklama

Od przyszłego tygodnia zapłacimy za parkowanie w SPP na kolejnych ulicach Poznania

fot. ZDM
fot. ZDM

Od poniedziałku Strefa Płatnego Parkowania ulegnie poszerzeniu.

3 października w życie wchodzą zmiany w poznańskiej SPP. - Po prawej stronie Warty strefa zostanie poszerzona o Berdychowo, Piotrowo i św. Rocha czyli obszar ograniczony ulicami: Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz Wartą i Cybiną. To niewielki obszar położony w okolicach budynków Politechniki Poznańskiej. Stąd nazwa nowej strefy: SPP Politechnika - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy wierzą, że zmiana spowoduje większą rotację parkujących tu aut.

SPP Politechnika będzie działać w dni robocze od 8.00 do 20.00. Pierwsza godzina będzie kosztować 3,5 zł. To jednak nie koniec zmian. - Również od poniedziałku, 3 października, zacznie obowiązywać płatne parkowanie na ulicach stanowiących granice SPP na Łazarzu. Mowa tu o północnej stronie ul. Hetmańskiej i wschodniej stronie ul. Reymonta oraz Przybyszewskiego. Znajdujące się tam miejsca postojowe, do tej pory bezpłatne, zostaną objęte strefą - dodaje.

- Dodatkowo decyzją radnych skorygowana została północno-zachodnia granica Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania (ŚSPP) biegnącą w sąsiedztwie Cytadeli. Przesunięto ją do ul. Pułaskiego i Armii Poznań. W granicach ŚSPP znalazła się pozostająca dotychczas poza strefą część ul. Cichej, al. Niepodległości (ul. Armii Poznań) i rejon dworca Garbary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro