Reklama
Reklama

Nowa Mazda CX-60. Japoński SUV klasy premium w natarciu

Na ten moment z wyczekiwaniem czekali miłośnicy japońskich samochodów Mazda. Nowa Mazda CX-60 pojawiła się już w gościnnych progach poznańskiego Dealera Mazdy - w firmie Voyager Group. Nieliczni mieli już możliwość zapoznać się z hybrydową Mazdą podczas Road Tour Mazdy CX-60, kiedy testowy egzemplarz dosłownie na dwa dni wjechał do poznańskiego salonu. Zainteresowanie modelem było wówczas tak duże, że jedyny egzemplarz przeznaczony do jazd testowych nie był w stanie obsłużyć wszystkich chętnych. Teraz pierwszy samochód demonstracyjny Mazda CX-60 jest już w salonie i właśnie wyjechał na poznańskie drogi.

O designie Nowej Mazdy CX-60 napisaliśmy już wcześniej.

Przypomnijmy, że nowa Mazda CX-60 to aktualnie flagowy SUV japońskiej marki, który zajmuje najwyższą pozycję w gamie modelowej Mazdy w Europie. To pierwszy SUV Mazdy z napędem pełnej hybrydy typu plug-in z możliwością ładowania akumulatora z gniazdka. Nowa Mazda CX-60 ma 4745 mm długości, 1890 mm szerokości, 1680 mm wysokości i rozstaw osi 2870 mm. Pojemność bagażnika wynosi aż 570 litrów i wzrasta do 1148 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy i do 1726 l przy załadunku do poziomu sufitu. Można więc nią przewozić całkiem sporo rzeczy.

Decydując się na zakup Mazdy CX-60 do wyboru mamy 4 wersje wyposażenia: podstawową: Prime-Line, pośrednią: Exclusive-Line oraz wysokie: Homura i Takumi. Wszystkie poziomy wyposażenia obejmują automatyczną klimatyzację dwusferową, cyfrowe zegary, kolorowy ekran centralny o przekątnej 12,3 cala, radio cyfrowe DAB, Bluetooth, bezprzewodowe systemy Apple CarPlay i Android Auto, nawigację satelitarną i tempomat. Na poziomach średnim i wyższych opcjonalnie dostępne są dodatkowe pakiety, jak: Driver Assistance, Convenience & Sound, Comfort oraz dach panoramiczny.

Gama układów napędowych Mazdy CX-60 obejmuje trzy nowe silniki: jednostkę typu PHEV czyli czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra e-Skyactiv G z napędem hybrydowym, a także dwa rzędowe silniki sześciocylindrowe, pierwsze w historii marki: diesel e-Skyactiv D o pojemności 3,3 litra o dwóch różnych poziomach mocy i benzynowy e-Skyactiv X o pojemności 3 litrów.

Nowością w Maździe jest unikatowy system personalizacji, dzięki któremu każdy może cieszyć się idealną pozycją za kierownicą. Wykorzystując technologię rozpoznawania rysów twarzy i inne zaawansowane inżynieryjne rozwiązania Mazda CX-60 proponuje ustawienie fotela, lusterek i wyświetlacza head-up tak, aby zmaksymalizować zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Wystarczy za pierwszym razem podać swój wzrost, a system przy wykorzystaniu kamery skierowanej na kierowcę, zaproponuje najlepsze dopasowanie dla danej osoby na podstawie wysokości jej linii oczu, z możliwością korekty ustawień przez kierowcę. Po zapisaniu ustawień kolejnym razem system automatycznie rozpozna kierowcę na podstawie rysów twarzy. Istnieje możliwość przypisania aż 6 różnych kierowców do jednego pojazdu.

Jednym słowem nowa Mazda CX-60 reprezentuje wszystko to, co marka zawarła w swoich genach w okresie ostatnich stu lat. Od wybitnego designu nadwozia i wnętrza, poprzez inspiracje najlepszym japońskim rzemiosłem, po najnowsze innowacje technologiczne.

Znana z jakości i niezawodności Mazda to teraz także przyjemność prowadzenia samochodu na dłużej. Marka wprowadziła właśnie nową przedłużoną 6-letnią gwarancję i tym samym zadbała o satysfakcję swoich Klientów.

Na jazdy testowe Mazdą CX-60 zapraszamy do salonu Mazda Voyager Group Poznań, przy ul. św. Michała 20, tel. 61 628 66 58. Formularz zapisu na jazdy dostępny jest również na stronie: www.mazda-poznan-voyager.pl .

Poznaj nową Mazdę CX-60. Crafted in Japan.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro