Reklama

W Ostrowie Wlkp. zatrzymano podejrzanego o udział w zabójstwie niderlandzkiego dziennikarza

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Do zabójstwa doszło w lipcu ubiegłego roku.

Zamordowany dziennikarz śledczy Peter R. de Vries był znanym reporterem śledczym w Holandii. Postrzelono go tuż po wyjściu ze studia telewizyjnego, zmarł po kilku dniach w szpitalu. Po jego śmierci wyjaśniano, że od dawna był "solą w oku gangsterów", często opisywał holenderski świat przestępczy.

Już w lipcu ubiegłego roku okazało się, że związek ze sprawą mają Polacy. Kamil E. miał być kierowcą, Holender Delano G., miał pociągnąć za spust, a Polak Krystian M. miał być zleceniodawcą zabójstwa. Proces w tej sprawie ruszył latem tego roku. Teraz w związku z tą sprawą zatrzymano kolejnego Polaka - w Ostrowie Wielkopolskim.

- Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Poznaniu CBŚP, zatrzymali 30-letniego mężczyznę ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania. Działania przeprowadzono na terenie Ostrowa Wielkopolskiego we współpracy z policją niderlandzką, której funkcjonariusze brali udział w czynnościach z zatrzymanym na terenie Polski. Wsparcia udzielili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim - podaje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Jak zdradzają policjanci, zatrzymany był ścigany w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie dziennikarza w Amsterdamie oraz o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Znaleziono też przy nim i zabezpieczono amfetaminę.

- Wobec zatrzymanego mężczyzny będzie wszczęta procedura ekstradycyjna do Królestwa Niderlandów, gdzie podejrzany stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro