Reklama
Reklama

Obwodnica Gostynia coraz bliżej. Wszczęto postępowanie w sprawie wydania ZRID

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

ZRID to zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, które jest podstawą do rozpoczęcia prac budowlanych.

Chodzi o obwodnicę Gostynia. - Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Gostynia w ciągu DK12. Uzyskanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych. Jest to trzecia inwestycja w województwie wielkopolskim realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, dla której złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji ZRID - wyjaśnia Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowę na zaprojektowanie i budowę 17-kilometrowej obwodnicy podpisano w czerwcu ubiegłego roku. Trasa będzie kosztować prawie 250 mln złotych. Już opracowano projekt budowlany, a teraz trwa oczekiwanie na decyzję ZRID. - Prace powinny zostać zrealizowane w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. Nową drogą pojedziemy w I kwartale 2025 roku.

Obwodnica będzie trasą jednojezdniową, po jednym pasie w każdym kierunku. Odcinkowo jeden kierunek będzie poszerzany o dodatkowy pas.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro