Reklama
Reklama

Kolejna próba Biedronki otwarcia sklepów w niedziele? W sklepach pojawiają się maszyny do zamawiania opasek telemedycznych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com/Alexas_Fotos
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com/Alexas_Fotos

Na początku sierpnia najpopularniejsza sieć handlowa w Polsce szykowała się do otwarcia swoich sklepów w niedziele niehandlowe jako czytelnie. Książki były wykładane w określonym miejscu - chociażby na zamkniętej akurat kasie lub jakimś stoliku. Klienci mieli je wypożyczać, wymieniać, a nawet poczytać na miejscu. Taki krok pozwalałby sklepom na obsługiwanie klientów szeregowymi pracownikami, a nie tylko przez właściciela i jego rodzinę. To oczywiście omijanie luki w przepisach zakazującej handlu w niedziele. Ostatecznie, po nagłośnieniu sprawy przez media, sieć nie zdecydowała się na skorzystanie z tego rozwiązania.

Teraz branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że w części Biedronek pojawiły się już maszyny do zamawiania opasek telemedycznych. - Pod względem formalnym wszystko zostało skonstruowane na tyle zręcznie, że wydaje się, iż Biedronka z powodzeniem mogłaby prowadzić handel we wszystkie niedziele, korzystając z jednego z wyjątków przewidzianych w ustawie - wyjaśnia portal.

Opaska telemedyczna to nic innego jak roczna umowa o udzielenie świadczeń zdrowotnych zapewnianych przez Teleopiekę Medyczną. Ma umożliwiać wezwanie pomocy medycznej przez całą dobę. Dodatkowo ma przypominać o wzięciu leków i zmierzy tętno. Do końca października klienci będą mogli nabyć teleopaskę w Biedronce w promocyjnej cenie 599 złotych (do tego dochodzi abonament 33 zł miesięcznie).

Obecnie Biedronka nie decyduje się na otwarcie sklepów w niedziele, ale nie jest wykluczone, że dzięki opaskom to się zmieni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro