Reklama
Reklama

Kierowca Volvo pokazał wulgarny gest policjantom i przyspieszył. Pojechali za nim

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

19-latek z Rawicza poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania.

W ubiegłą sobotę około godziny 20:00. na ulicy Sarnowskiej w Rawiczu policjanci nadzorujący ruch na drodze zwrócili uwagę na kierowcę Volvo, który przejeżdżając obok, pokazał im wulgarny gest i znacznie przyspieszył. Ruszyli za nim w pościg.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Widzieli, jak kierowca zbliżając się do skrzyżowania ulic Sarnowska - Poznańska, ominął stojące na czerwonym świetle pojazdy i skręcił na domiar wszystkiego w prawo, a nie w lewo jak nakazywały znaki" - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

"Dalej jadąc ulicą Poznańską, skręcił w lewo na rondzie i wjechał w ulicę Przyjemskiego, gdzie wyprzedził inny pojazd w rejonie przejścia dla pieszych. Tam też został zatrzymany przez patrol. Policjanci przez cały czas mieli w zasięgu wzroku kierowcę Volvo i widzieli popełniane przez niego wykroczenia. Podczas kontroli wyszła na jaw jeszcze jedna poważna sprawa. Badanie stanu trzeźwości 19-letniego rawiczanina wykazało 1,3 promila" - dodaje.

Młodego rawiczanina czekają poważne konsekwencje. Za jazdę pod wpływem alkoholu zostanie zatrzymane mu prawo jazdy na minimum 3 lata. Odpowie też za szereg wykroczeń jakich się dopuścił.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.63 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro